نوین ساپورت

آغاز کار با کریو کنترل (Kerio Control)

دوست دارید کریو کنترل را امتحان کنید ؟ این مرجع  فهرست سریع و طبقه بندی شده ای است که به شما کمک می کند کریو کنترل (Kerio Control) را به راحتی یاد بگیرید .

انتخاب نوع محصول کریو کنترل

محصولات کریو کنترل در قالب نرم افزار ، مجازی ویا سخت افزاردر دسترس و قابل استفاده است . ویژگی ها و عملکرد تمام محصولات کریوکنترل تقریبا یکسان هستند . اگر انتخاب ساختار شما از نوع مجازی یا نرم افزاری است ، حتما در انتخاب سخت افزار خود دقت نمایید . برای بکار گیری این دو محصول حد اقل به دو کارت شبکه نیاز است . یکی برای ارتباط با بستر اینترنت و یک یا چند کارت شبکه برای شبکه های محلی (LAN) . (البته بستگی به توپولوژی شبکه شما دارد )

نصب کریو کنترل

برای نصب از نوع نرم افزار یا مجازی ، ابتدا فایل های ISO مناسب را دانلود کنید. برای اطلاعات بیشتر به نصب Kerio Control مراجعه کنید. اگراز نوع دستگاه سخت افزار Kerio Control را خریداری کرده اید ، Kerio Control قبلاً روی آن نصب شده است .کافیست کابل های اترنت را به پورت های اترنت وصل کنید و دستگاه سخت افزار Kerio Control را اجرا کنید. نکته : سری NG یا سری NG-Wifi. پس از نصب ، Kerio Control به طور خودکار اینترنت و رابط های محلی شما را شناسایی می کند.

دسترسی به رابط کاربری

توصیه می‌شود با استفاده از MyKerio به رابط کاربری Kerio Control دسترسی داشته باشید، این سرویس ابری است که به شما امکان می‌دهد چندین دستگاه Kerio Control را از یک داشبورد واحد مدیریت کنید. برای این کار ابتدا نمونه Kerio Control خود را به MyKerio اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر به افزودن Kerio Control به MyKerio مراجعه کنید. یا می توانید از طریق مرورگر وب با استفاده از آدرس IP فایروال به کنسول مدیریت دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که رایانه ای که می خواهید Kerio Control را از آنجا مدیریت کنید باید در همان زیر شبکه IP با فایروال باشد.

فعال سازی کریو کنترل

هنگامی که برای اولین بار رابط مدریت را اجرا می کنید ، با محیط ویزاردی روبرو خواهید شد که میتوانید تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید . برای پیکر بندی رابط مدیریتی کلیک نمایید .

رابط های شبکه و نوع اتصال را تعریف کنید

رابط های شبکه در Kerio Control مسیریابی بین شبکه های محلی و اینترنت را فراهم می کنند. پارامترهای شبکه را پیکربندی کنید و اتصال به اینترنت خود را قبل از هر نوع دیگر پیکربندی فایروال تعریف کنید. برای اطلاعات بیشتر به پیکربندی رابط های شبکه مراجعه کنید.

تخصیص پارامترها به شبکه های محلی

Kerio Control مدیریت شبکه را با اعمال پروتکل پیکربندی میزبان پویا (DHCP) ساده می کند. DHCP به طور خودکار پارامترهای شبکه را به دستگاه های متصل به شبکه اختصاص می دهد. برای اطلاعات بیشتر به سرور DHCP در Kerio Control مراجعه کنید.

اضافه کردن حساب های کاربری

تعدادی کاربر برای نظارت و محافظت و پیکربندی کاربران ، با مجوزهای مدیریت شبکه Kerio Control مشخص کنید. شما می توانید حساب های کاربری محلی ایجاد کنید ، یا از یک سرویس دایرکتوری (Active Director) کاربران را الگو برداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر به مدیریت حساب های کاربری در Kerio Control مراجعه کنید.

سیاست های امنیتی و سطح دسترسی را اعمال کنید

Kerio Control امنیت را از طریق پیشگیری از نفوذ، قوانین ترافیک ، قوانین محتوا و آنتی ویروس کریو اعمال می کند. این ویژگی‌ها به‌طور خودکار پیکربندی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که فایروال فقط به ارتباطات قانونی شبکه اجازه دسترسی می‌دهد. درباره قوانین ترافیک، فیلتر محتوا، آگاهی از برنامه و محافظت از آنتی ویروس بیشتر بخوانید.

دسترسی از راه دور را فعال کنید

شما می‌توانید از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) استفاده کنید تا به کاربران راه دور یا کل شبکه‌ها اجازه دسترسی به خدمات داخل شبکه محلی را بدهید. همچنین Kerio Control IPsec را برای دسترسی به دستگاه تلفن همراه و تونل زدن با دروازه های VPN شخص ثالث پیاده سازی کنید و همچنین می توانید از پیاده سازی اختصاصی Kerio VPN برای دسترسی از راه دور از سیستم عامل های دسکتاپ و برای تونل زدن به دیگر فایروال های Kerio Control استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به تونل Kerio VPN، IPsec VPN و گواهینامه های SSL مراجعه کنید.

مدیریت پهنای باند

Kerio Control به شما امکان کنترل پهنای باند مصرفی هر نوع ترافیک شبکه را می دهد. شما می توانید یک یا چند خط را در اینترنت مدیریت کنید و در عین حال ترافیک را بر اساس شرایط مختلف مانند سرویس ها، رابط ها، کاربران اولویت بندی کنید. برای اطلاعات بیشتر به پیکربندی مدیریت پهنای باند مراجعه کنید.

گزارشگیری

ویژگی Kerio Control Statistics فعالیت های کاربران احراز هویت شده را در یک پایگاه داده محلی در فایروال ثبت می کند. کاربران ویژه می توانند از طریق یک رابط وب خاص یا از طریق ایمیل به اطلاعات آماری در صورت تقاضا دسترسی داشته باشند.

0 0 نظرها
رتبه بندی این پست
0 0 نظرها
رتبه بندی این پست
اطلاع از
0 نظرها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx